Zorlu PSM – Kibritçi Kız Müzikali 23 Mayıs- 31 Mayıs (ücretsiz)

0

Kibritçi Kız Müzikali ile çocuklar mutluluğu yeniden keşfediyor!

Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında etkinlik gösteren Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından “bir sosyal sorumluluk projesi olarak” sahnelenen, Prof. Dr. Hasan Erkek’in, Andersen’in Kibritçi Kız masalından yola çıkarak yazıp yönettiği Kibritçi Kız Müzikali, sokak çocukları için farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 5 yaş ve üzeri seyircilere, sanat duyarlılığı da kazandırması beklenen müzikal, modern ve post-modern estetik anlayışıyla sahneleniyor. Müzik, dans, şiir, mim, jonglörlük, illüzyonistlik, resim, performans sanatı gibi birçok sanatı bünyesinde barındıran müzikalde bütün oyuncular çeşitli müzik enstrümanları çalıp dans ediyor. Sokaklarda, akordiyon çalarak, şarkı söyleyerek kibrit satan Kibritçi Kız, yaşama sevinci, dostluk ve dayanışma ruhuyla yalnız güçlüklerin üstesinden gelmeyi başarmakla kalmıyor aynı zamanda sanatın birçok dalını keşfediyor.

Kibritçi Kız Müzikali, 2013-2014 sezonu içinde İsmet Küntay En Çocuk Oyunu Ödülü ve Tiyatro Seyircileri Derneği Direklerarası Ödüllerinden Müzikal Yapım Ödülü’ne değer görüldü.

Bu etkinlik Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından düzenlenmektedir. Biletler Zorlu Performans Sanatları Merkezi gişelerinden ücretsiz temin edilebilir. Kibritçi Kız Müzikali etkinliğimizin biletleri etkinlik tarihinden iki hafta önceki Pazartesi günleri dağıtılmaktadır.

Seanslar:

23 Mayıs Saat 12:00

24 Mayıs Saat 12:00

30 Mayıs Saat 12:00

31 Mayıs Saat 12:00

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında 

İstanbul, uzun zamandır beklediği sanat platformuna kavuştu. Sahne sanatları ve çağdaş sanatın yeni buluşma adresi Zorlu Performans Sanatları Merkezi, dünyaca ünlü gösteri gruplarını ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, tiyatrodan pop, klasik, opera ve caza, çok çeşitli performans sanatlarına ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, her tür sanat etkinliği için farklı olanaklar sunuyor. Zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Turkcell Sahnesi(2,242 kişi) ve doğal akustiği ile Drama Sahnesi (717 kişi) dünyadaki yeni performans salonlarının teknik anlamda en gelişmişleri olarak tasarlandı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi, görsel ve çağdaş sanat eserlerinin sergilenmesi için galeri alanlarına sahip olduğu gibi, sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca butik gösteriler, akustik konserler ve diğer etkinlikler için kara-kutu tiyatrosu olarak da kullanılan, Avrupa’nın en büyük ve en donanımlı, son teknoloji bir kayıt stüdyosunu da bünyesinde bulunduruyor. İstanbul konserleri ve tüm kültür sanat etkinlikleri için ideal bir merkez olan Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin gişelerinden konser ve etkinlik biletlerine ulaşılabiliyor. 

İletişim

Bilet gişesi Zorlu Performans Sanatları Merkezi fuaye alanında bulunmaktadır. Çalışma saatleri haftanın her günü 10:00-22.00 arasındadır.

Çağrı Merkezi çalışma saatleri haftanın her günü 09:00-18.00 arasındadır.

 

Share.

About Author

Leave A Reply