Zorlu PSM de Dr. Erman Türkili ile Çocuklarla Müzik Atölyesi 23 Mayıs

0

Mekan :Zorlu PSM 

Yer: Fuaye / Diğer

Saat:15:00

Çocukların müzik ile olan bağlarını kuvvetlendirmek ve çocuklara genel bir müzik kültürü aşılamak üzere düzenlenen bu etkinlik, klasik batı müziği eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış olan keman sanatçısı ve akademisyen Dr. Erman Türkili ve misafir sanatçılar tarafından sunulacaktır. Çocuklara enstrümanları, çok sesli müziği ve bestecileri tanıtmayı konu edinen bu programda bir de mini resital sergilenecektir. Dr. Türkili tarafından piyano, keman, gitar, arp, flüt ve viyolonsel gibi çok sesli müziğin temel çalgılarının görsel tanıtımı yapılacaktır. Ebeveynler için de sanat eğitiminin çocuklar için önemi, zeka gelişimine katkısı ve dünyada müzik eğitimi gibi konularda bilgi verilecektir. Ayrıca etkinlik sonrası ebeveynlerin Dr. Türkili’ne birebir soru sorabilecekleri bir zaman dilimi ayrılacaktır.

* Etkinlik süresi toplam 60 dakikadır.
* Etkinlik 7-11 yaş arası için uygundur, 7 yaşından küçüklerin bir yetişkin eşliğinde katılmaları zorunludur.
* Etkinliğe katılacak çocuk ve yetişkinlerin bilet almaları gerekmektedir.
* Kapasite 100 kişi ile sınırlıdır.

Bilet Al

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Hakkında 

İstanbul, uzun zamandır beklediği sanat platformuna kavuştu. Sahne sanatları ve çağdaş sanatın yeni buluşma adresi Zorlu Performans Sanatları Merkezi, dünyaca ünlü gösteri gruplarını ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, tiyatrodan pop, klasik, opera ve caza, çok çeşitli performans sanatlarına ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, her tür sanat etkinliği için farklı olanaklar sunuyor. Zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Turkcell Sahnesi(2,242 kişi) ve doğal akustiği ile Drama Sahnesi (717 kişi) dünyadaki yeni performans salonlarının teknik anlamda en gelişmişleri olarak tasarlandı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi, görsel ve çağdaş sanat eserlerinin sergilenmesi için galeri alanlarına sahip olduğu gibi, sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca butik gösteriler, akustik konserler ve diğer etkinlikler için kara-kutu tiyatrosu olarak da kullanılan, Avrupa’nın en büyük ve en donanımlı, son teknoloji bir kayıt stüdyosunu da bünyesinde bulunduruyor. İstanbul konserleri ve tüm kültür sanat etkinlikleri için ideal bir merkez olan Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin gişelerinden konser ve etkinlik biletlerine ulaşılabiliyor. 

İletişim

Bilet gişesi Zorlu Performans Sanatları Merkezi fuaye alanında bulunmaktadır. Çalışma saatleri haftanın her günü 10:00-22.00 arasındadır.

Çağrı Merkezi çalışma saatleri haftanın her günü 09:00-18.00 arasındadır.

Share.

About Author

Leave A Reply