Ülker Çocuk Sanat Atölyesi

0

 

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi
Ülker, çocukların küçük yaşta sanat sevgisi kazanması ve sanatsever bireyler olması için Türkiye’de bir ilke imza atarak Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ni oluşturmuştur. İnsanların sanata değer vermesi, müze ve sergi gezme kültürü edinmesi için küçük yaşlarda eğitilmesi gerektiği gerçeğinden hareketle oluşturulan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi, deneyimli uzman bir ekip tarafından çocuklar için eğlenceli özel bir etkinlik olarak tasarlandı. Birincisini 2011 yılında Art Beat İstanbul güncel sanat fuarında açtığı atölye, 2012 yılında da Kent Duvarlarının Yarım Yüzyılı: Burhan Doğançay Retrospektifi ve Contemporary İstanbul bünyesinde küçük ziyaretçileri ağırladı. Türkiye’nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı konumunda olan Contemporary İstanbul bünyesinde dört gün boyunca açık kalan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi 1.000 çocuğun çağdaş sanat eğitimi almasına olanak sağladı. Fuarı ziyaret eden çocuklar, atölyede çağdaş sanat, yazı, resim, kolaj, enstalasyon, video ve dijital gibi birçok farklı uygulamayı deneyimleme imkanı buldu. Atölyelerde Burhan Doğançay, Komet gibi unlu ressamların yanı sıra genç sanatçılarla da bir araya gelen çocuklar, onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı elde etti. 2012 yılında Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda da açılan Ülker Çocuk Sanat Atölyesi kapsamında bugüne kadar 7 binin üzerinde çocuk, sanatla iç içe eğlenceli aktivitelere katılım fırsatı elde etti.

Ülker Çocuk Sanat Atölyesi bu yıl 7 -10 Kasım tarihleri arasında açık kalacak olan 8. Contemporary Istanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda yine çocuklarla buluşacak.

 

İşte Contemporary İstanbul Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ndeki birbirinden eğlenceli, yaratıcı aktivite ve atölyeler!
Çağdaş Sanat Keşif Turu

Contemporary İstanbul’da heyecan ve yaratıcılık dolu mini bir keşif turuna davetlisin!
Dev Boyama Defteri

Dilediğin renklerle, istediğin gibi boyayabileceğin, insan boyunda bir resim defteri düşün… Hayalindeki kocaman defter, boyama duvarı alanımızda seni bekliyor.
Eğlence Sarmalı

Renkli yünlerle, kocaman bir sanat eseri yaratmak ne kadar da eğlenceli! Sarmal atölyesinde hem eğlenip hem de bu eserin bir parçası olabilirsin.
Buluşmalar

Renkli hayal güçleri bu atölyede buluşuyor! Yaratıcılığını kullan, minik sanatçılarımızın eserleriyle, kendi fikirlerini buluştur.
Kendi Kahramanını Yap

Kağıt, keçe, tel, kumaş, hamur, boya ve kablolar… Malzemeleri kullan, içine hayal gücünü kat ve oluşturduğun kuklayı istediğin maceranın kahramanı yap.
Kahramanın Başrolde

Senin kahramanın da bir filmin başrol oyuncusu olsun istiyorsan, stop-motion atölyesini sakın kaçırma!
Gruplar ve Çalışma Saatleri

6-12 yaş arası çocuklara yönelik hazırlanan programımızda, özel ve verimli bir çalışma için, atölyelere en fazla 20’şer çocuk katılabiliyor.
ATÖLYE SAATLERİ
11.00 – 12.30
12.30 – 14.00
14.00 – 15.30
15.30 – 17.00
17.00 – 18.30

o Etkinliğimiz ücretsiz olup, 1,5 saat sürmektedir.
o Tur ve atölye içerikleri 6 – 12 yaş gruplarına uygundur.
o Atolyelere en fazla 20’şer çocuk katılabilmektedir.
o Katılım için gün ve saat rezervasyonu yapmaktayız.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 212 274 29 33

E-posta: sanat@ulker.com.tr

Atölyelere katılmak için önceden randevu almayı unutmayın. Aktivitelerimize katılmak isteyen tüm çocukları Contemporary İstanbul süresince Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’ne bekliyoruz.

 

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply