Tarih 7d Sinema Sistemi ile Ottomanya’da

0

İstanbul zaman yolcuğuna 7d teknolojisi ile çıkmaya ne dersiniz? Emniyet kemerlerinizi sıkıca bağlayın. İstanbul’a uçuş ile inip, her anını sanki o dönemdeymiş hissini yaşayarak öğrenmek Ottomanya’da mümkün.  Sarayların kapısını aralayıp, o dönemlerin dokularına ve gizemli sırlarına ulaşabilirsiniz. Ottomanya tarihi ve geçmişi en modern ve basit  şekilde çocuklara anlatıyor. Mall of İstanbul AVM’de yer alan Çocuk Dünyası çocukların tarihi akılda kalıcı şekilde öğrenmeleri  ve gelişimlerine yardım etmek için kuruldu. Ottomanya’da tüm eğitmenler konusunda tecrübeli isimlerden oluşuyor. Bu keyifli yolculuk için sizi ve çocuklarınızı Ottomanya’ya bekliyoruz. 7d teknolojisi ile İstanbul’u keşfetmek için sadece çocuklar değil sizlerde aynı maceraya dahil olabilirsiniz.

Ottomanya Çocuk Dünyası çocuklara tarihimizi eğlenerek öğretirken, geçmiş döneme ait geleneksel sanatlarımızı modern dokunuşlarla sergiliyor. İnteraktif oyunlarla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Tarihten önemli kültürel deneyimleri, alışkanlıkları günümüze uyarlayan Ottomanya Çocuk Dünyası, tarih gibi sıkıcı bir konuyu miniklere değişik konseptlerle anlatıyor. Lalalar eşliğinde gerçekleşen etkinlikler ile çocuklar; sultan & şehzade olurken o zamana ait eğitim tekniklerini eğlenceli bir yolla sunuyor.

Çocuklar Ottomanya’da; ‘Hezarfen Çelebi Uçuş Macerası’na katılabilir, günümüz teknolojisi ile uygulanan  İstanbul zaman yolculuğuna  7d teknolojisi ile dahil olabilirler. Geçmişimize ait  gölge oyunları,  zamanında büyük çığır açmış İslam bilimi, zeka oyunları, lazer tüneli,  dijital hat sanatı, çini ve arkeoloji, Evliya Çelebi hikayelerini atölye, oyun ve filmlerle deneyimleyip hızlandırılmış bir kültür turunu modern bir ortamda yapmalarına olanak sağlıyor.

04-12 yaş arası tüm çocuklara kapılarını açan Ottomanya Çocuk Dünyası’na giriş ücreti 30 TL. Tüm tarih meraklısı minikleri bekliyoruz.

En güvenli minik dünyası; Ottomanya…

Büyük çocuk alanlarında ebeveynlerin öncelikli endişesi olan güvenlik noktasında üst seviyede bir hazırlık yapan Ottomanya’da çocuklar gönüllerince eğlenmenin keyfini yaşayacak. Geleneksel mimarimizden  esinlenerek hazırlanan modern tarz ile bütünleştirilen, Ottomanya Çocuk Dünyası’nda  çocuklarınız 1 ile 2 saat arasında değişen interaktif eğitimler alırken, aynı zamanda keyifli ve eğlenceli atölyelerde minikler kadar siz de keyifli zaman geçireceksiniz.

Velisinden Lala (eğitmen) tarafından teslim alınan çocuklar, içlik, kaftan, kavuk ve taç kombinleri ile Osmanlı dönemine kendi tercihlerine göre kuşanarak keyifli bir maceraya başlıyor. Eğitim ve eğlencenin bir arada verildiği Ottomanya’da herşey misafirler için düşünüldü. Çocuklara verilecek şehzade&sultan eğitimi Lala mühürü ile onaylanıyor, etkinlik sonunda sertifikalarını alıp, isterlerse fotoğrafta çektirebiliyorlar. Ayrıca son dönemin en trendi selfie tarih ile birleşince ortaya keyifli kareler çıkıyor.

Ebru, hat, müzik, mehterle tarihe yolculuk atölyeleri

Çocuklar, hat-ebru ve müzik-mehter ile saray eğlencelerinin kapısını Ottomanya Çocuk Dünyası’yla aralıyor. Ottomanya’da gölge oyunları, İslam bilimi, zeka oyunları, çini ve arkeoloji, Evliya Çelebi hikayelerini atölye, oyun ve filmlerle deneyimleyip, eğitimleri alınıyor. Tarih gibi zor bir konuyu, oyunlar ve et­kileşimli atölyelerle eğlenceli hale getir­meyi başaran Ottomanya’da ziyaretçi­ler, Osmanlı tarihini tamamı interaktif alanda deneyimliyor. Ottomanya’da Osmanlı kültürünün yanı sıra İstanbul kültürü, tarih bilincini de eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde sunuluyor.

Eğitsel Fayda

Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerini desteklemek için tasarlanan Ottomanya Çocuk Dünyası 04 – 12 yaş arası ziyaretçileri yaratıcı ve etkileşimli faaliyetlerle buluşturuyor. Beceri ve davranış gelişime odaklanan etkinlikler sayesinde çocukların yaratıcı düşünme, kendisine saygı, güven, iletişim kurma, bireysel el becerisi ve zeka gelişimine katkı sağlanıyor.

 

Detaylı Bilgi İçin:

www.ottomanya.com

Mall Of İstanbul AVM

Ziyagökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı, Mahmutbey, Başakşehir, İstanbul

0212 801 04 60

Share.

About Author

Leave A Reply