Miniones Çocuklar için oyun atölyesi

0

Fenerbahçe’de bulunan Miniones, haftasonu düzenlediği eğlenceli atölyeler ve kamplar, geziler dışında anneli oyun grupları da düzenliyor. 18 ay-3 yaş grubu çocukların bakım vereni (anne,baba, bakıcı, veya çocuktan sorumlu olacak bir kişi) ile birlikte katılacağı oyun gruplarında çocukların becerilerini geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamak ve anaokuluna doğru hazırlamak, yakından gözlemleyerek yeteneklerini keşfetmeye çalışmak ve onlarla birlikte yeni keşiflere çıkmak amaçlanıyor. Çocukların doğum tarihlerini esas alarak, çocukların gelişim dönemine göre aynı yaş grubu çocuklarla iletişimde olabilmesi için 2 farklı oyun grubu düzenleniyor. Oyun grubunda serbest oyun zamanı, kitap okuma zamanı, boyama aktiviteleri gibi farklı etkinlikler yapılıyor.

Neler Yapıyoruz?

Atölyeler

Çeşitli oyunlar, aktiviteler, deneyler ve yaratıcı drama aracılığıyla yeni fikirler üretmeye, yaratıcılığı harekete geçirmeye ve yeni keşiflere olanak tanıyarak öğrenmeyi içselleştirmeyi, özgün çalışmalar ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Her atölyemizde farklı bir tema belirliyoruz. Belirlediğimiz temaya özgü çalışmalar yaparak çocukların gelişimine destek oluyoruz.

*Atölye süresi 1 saattir.

Anneli Oyun Grubu

18 ay-3 yaş grubu çocukların bakım vereni (anne,baba, bakıcı, veya çocuktan sorumlu olacak bir kişi) ile birlikte katılacağı bir oyun grubu düzenliyoruz. Kayıtlarımız esnasında çocukların doğum tarihlerini dikkate alarak yaşlara göre 2 farklı oyun grubu oluşturuyoruz. Böylece haftalık aktivitelerimizi çocuğun gelişim dönemine göre ve aynı yaş grubuna yönelik düzenliyoruz.  Oyun grubumuzda amacımız çocukların becerilerini geliştirmek, sosyalleşmelerini sağlamak ve anaokuluna doğru hazırlamak, yakından gözlemleyerek yeteneklerini keşfetmeye çalışmak ve onlarla birlikte yeni keşiflere çıkmak. :)

detaylı bilgi için

Kamplar ve Geziler

Genellikle yazın veya hava şartlarının iyi olduğu dönemlerde doğayı beraberce keşfe çıkıyoruz! Kamp etkinliklerimiz, çocukların çok eğlendikleri annelerle düzenlenen römorklu bisiklet turu etkinliklerimiz akılda kalacak çocukluk hatıraları arasına girecek türden.

 

Oyun Grubu Programı: Haftada iki gün iki saat olmak üzere haftada toplamda dört saat.
1. Grup (Pazartesi-Çarşamba)
2.Grup (Salı-Perşembe)
Yaş grubu: 18 ay-3 yaş

Program:
10:30-10:45 – Çember Oluşturma – Merhaba (Grup aktivitesi – Ekip çalışması)
10:45-11:30 – Belirlenen kavram üzerinde oyunlar oynayarak aktivite (Sesler,dokular,zıt kavramlar,renkler, şekiller vb.)
11:30-11:50 – Serbest Oyun (Kaba Motor Becerilerini geliştiren platform)
11:50-12:15 – Kitap okuma etkinliği
12:15-12:30 – Çember – Hoşçakal (Grup aktivitesi- Ekip çalışması)

Deneme dersi ücretsizdir. Deneme dersleri Sadece Pazartesi-Salı günleri 10:30-12:30 arasıdır ve gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

 

http://www.miniones.com hakkında

Özel sektörde çeşitli görevlerde çalışmış ve drama eğitmenliği eğitimi alan bir annenin, okul öncesi çocuklara yönelik bir atölye kurma hayaliyle açılan “MiniOnes”, çocukların yaratıcılığını ön plana çıkarmayı, eğlendirerek ve oyun oynayarak öğrenmeyi içselleştirmeyi amaçlamaktadır. Oyun oynamak çocuklar için önemlidir. Bu yüzden oyun oynamayı önemsiyoruz. Sınırları önceden çizilmiş kağıtların içini boyamak yerine, çocuklara boş kağıtlar sunuyoruz, deneyimlesinler, keşfetsinler, hayal güçlerini özgür bırakabilsinler diye.

Atölyemizde yaptığımız etkinliklerde çocuklara istediği materyali kullanma şansını veriyoruz, yapılan her şeyi çocukların hayal gücüne bırakıyoruz, anneli atölyeler, oyun grupları düzenliyoruz istiyoruz ki çocuklar deneyimlerken anneler, babalar yada çocuğa eşlik edecek her kimse bu heyecanı beraber yaşasın. Çünkü çocukluk önemlidir ve herkesin anavatanı çocukluğudur…

Share.

About Author

Leave A Reply