Koç University ELC for Kids Yatılı Yaz Programı YAZ DÖNEMİ – 3 HAFTA (9-13 YAŞ)

0

PROGRAM İÇERİĞİ

Koç Üniversitesi English Language Center (ELC) for Kids Yatılı Yaz programında 9-13 yaş arasındaki öğrencilerimizin İngilizce konuşma ve anlama becerilerini geliştirmeye yönelik haftaiçi her gün 5 saat İngilizce dersi yapılmaktadır. Ana dili İngilizce olan mentörler tarafından konuşma ve yazma aktiviteleri ile 25 kişilik sınıflarda öğrencilerin seviye ve ihtiyaçlarını belirleyerek, İngilizce konuşma ve anlama becerilerinde ilerlemeleri sağlanacaktır. Sınıf ortamında İngilizce öğrenip, kampüs ortamında konaklayarak İngilizce konuşan rehberleriyle öğrendiklerini sınıf dışında da kullanma imkanı bulacaklardır. Sınıf dışında düzenlenen birbirinden eğlenceli aktiviteler, partiler, oyunlar ve yarışmalarla öğrenme keyifli bir hal alacaktır. Rumelifeneri Kampüsümüzün güvenli ortamında çocuklarınız özgürce hareket edebilecek ve hem davranışlarında hem de İngilizce konuşma becerilerinde özgüven gözlemlenecektir.

AKTİVİTELER

Koç Üniversitesi ELC for Kids Yatılı Yaz programı ile özgün bir öğrenme fırsatı sunuyoruz: anadili İngilizce olan mentörler tarafından tartışmaya dayalı öğrenme yöntemiyle topluluk önünde İngilizce konuşma becerilerini pekiştirmeyi amaçlamaktayız. Sınıflarımızdaki öğrenci sayısının sınırlı oluşu öğretmenlerin her öğrencinin kişiliğine ve merak alanlarına uygun öğrenmesini sağlamaktadır. Eğitim kadromuz ve kampüsümüz Koç Üniversitesi ELC for Kids Yatılı Yaz programı öğrencilerine konfor ve rahatlık sunarak bütün bu eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirme imkanı sunmaktadır. Programımız kelime oyunları, turnuvalar gibi çalışmaların yanısıra haftasonlarında da eğitici ve eğlendirici aktivitelerden oluşmaktadır.

PROGRAM TARİHİ

YAZ DÖNEMİ – 3 HAFTA (9-13 YAŞ)

  • 22 HAZİRAN – 10 TEMMUZ
  • 20 TEMMUZ – 7 AĞUSTOS
  • 10 AĞUSTOS – 28 AĞUSTOS

KATILIM ÜCRETİ: 4250 TL

GEREKLİ BELGELER

Kayıt Formu

Sağlık raporu veya aşı karnesi fotokopisi

Nüfus cüzdan fotokopisi

İdrar tahlili (Eğitim başlamadan en fazla 1 hafta önce yapılmış. İdrar Tahlili teslim edilmeyen öğrenciler havuz aktivitesine katılamazlar.)

1 adet vesikalık fotoğraf

KURALLAR ve TALİMATLAR

Programın Tasarımı: ELC for Kids için seçilen atölye çalışmaları 4-11 ve 9-14 yaş arası çocukların katılmalarına uygun olarak tasarlanmıştır. Takım çalışması, zaman yönetimi, planlama, koordinasyon, problem çözme, yaratıcılık, drama, kendine güven, kritik ve analitik düşünme gibi becerileri geliştirmeyi amaçlayan bu atölyeler seçmeli değildir. Her çocuk programda belirtilen atölye çalışmalarına katılacaktır.

Ödeme: Program için belirtilen ücret peşin olarak ve ONLINE ÖDEME SİSTEMİMİZ KULLANILARAK ödenecektir. Havale ile ödeme kabul edilmeyecektir. Mücbir sebep haricinde, devamsızlık hallerinde hiç bir koşulda iade yapılmayacaktır.

Sigorta: Program süresince çocuklara özel sağlık sigortası yapılacaktır. Sigortanın kapsamı sadece Üniversite kampusu içinde geçerlidir.

Acil Durumlarda: Koç Üniversitesi kampüsü içersinde oluşabilecek acil durumlarda ilk müdahalenin Koç Üniversitesi Amerikan Hastanesi Sağlık Merkezi Sağlık Ekibi tarafından yapılmasına izin veren belgenin çocuğun velisi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Sağlık Durumu: Çocuğunuzun özel sağlık durumu ile ilgili bilmemiz gereken ayrıntıları başvuru bilgi formunda detaylarıyla belirtiniz. Çocuğunuzun fiziksel aktivite içeren atölye çalışmalarına katılmasında engel teşkil eden bir sağlık sorunu varsa kayıt sırasında bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Davranış: Amacımız çocuklara ingilizce pratiği kazandırırken keyifli vakit

geçirecekleri emniyetli bir ortam yaratmaktır. Rahatsız edici davranışlar içinde bulunan, kendisine veya başkalarına zarar veren çocuklar uyarılara rağmen bu tip olumsuz davranışlara devam etmeleri durumunda, program ile ilişkileri kesilecektir.

Elektronik Eşya: Programdan en yüksek verimi alabilmek için her türlü oyuncak, cep telefonu, bilgisayar v.b elektronik eşyaların kullanımına izin verilmeyecektir. Çocukların yanında getirdikleri bu tip eşyaların kaybolmasından Üniversite sorumlu değildir.

Ulaşım: Servis imkanımız bulunmaktadır. Yeterli çocuk sayısına ve adreslerine göre servis güzergahları belirlenecektir.

Hazırlık: Çocukların programa ve mevsime uygun rahat kıyafetlerle gelmesi beklenmektedir.

Havuz: Temalı havuz oyunlarının gerçekleşeceği günlerde çocuklar yanlarında havlu, mayo, bone ve terlik getirmeleri gerekmektedir.

İletişim: Bilgi için (212) 338-1500 veya (549) 762-0449 numaralı telefonları ve kocelckids@ku.edu.tr mail adresini kullanabilirsiniz.

 

Share.

About Author

Leave A Reply