İnteraktif Osmanlı Müzesi Ottomanya’da tarihin bir parçası olmaya hazırlanın! 24 -30 Nisan / Mall of İstanbul

0

İnteraktif Osmanlı Müzesi Ottomanya’da tarihin bir parçası olmaya hazırlanın!

http://www.ottomanya.com/

Mall of İstanbul’un giriş katında yer alan Ottomanya’da Hazerfen’le Galata Kulesi’nden atlayın, geleneksel Türk sanatlarının inceliklerini öğrenin, interaktif oyunlarla benzersiz bir müze deneyimi yaşayın!

Sıkıcı müze gezilerinde yüzlerce yıllık taşlara, kıyafetlere, yazmalara bakıp geçmişte insanların nasıl yaşadığını, nasıl göründüğünü hayal etmeye çalışmaktan bıktıysanız, Ottomanya’da tarihin bir parçası olmaya hazırlanın!

Dünyaca ünlü müzelerde kullanılan modern interaktif teknolojileri bir araya getiren Ottomanya’da, hem eğlenceli hem de eğitici uygulama ve atölyelerle, daha önce yaşamadığınız sıradışı bir müze gezisi sizi bekliyor!

Ottomanya’nın ziyaretçileri Osmanlı tarihini tamamı interaktif 10 farklı alanda deneyimliyor.

 

Hezarfen Çelebi Uçuş Macerası

Minyatür sanatını; bir fenomene dönüşmüş olan Flappy Bird isimli oyunla birleştirdik. Oyunun tüm evreni minyatürlerden oluşuyor. Ziyaretçiler, Hezarfen Ahmet Çelebi’yi Galata Kulesi’nden uçurup Üsküdar meydanına indiriyor.

Kara Murat Bayrak Oyunu

Süper mario gibi bir platform oyununu dönüştürerek Matrakçı Nasuh’un şehirleri gibi tüm şehir minyatürden oluşan bir labirentin içinde Kara Murat. Gecenin karanlığında bir sancağı bulup labirentten çıkmak zorunda.

Street Hat Dijital Aktivite

Ziyaretçiler devasa bir duvar üzerine, interaktif sprey boya ile kendi tasarımlarınızı yansıtıyor, Amentü gemisi gibi hazır şablonları kullanarak kufi hattıan sülüs hatta kadar pek çok sanat eserleri yaratıyor.

İnteraktif Dijital Ebru Alanı

Herkesin yürüyerek ebru yaptıkları bir alan mevcut. Alana dahil olan herkesin bir renk olduğu ve büyük bir harmoniyi oluşturduğu dijital bir ebru bu.

 

Dijital Gölge Oyunu

Herşeyin dijital olduğu bu oyunda katılımcılar keyifli bir Karagöz – Hacivat hikâyesinde baş rol oynama ve karakterlerle iletişim kurma şansını yakalıyor. Günümüz dünyasında geçen hikayede, hipster, metrobüs, Justin bieberuhi karakterleri hiç görmediğiniz bir dünyanın kapılarını size açıyor

 

3D Sinema Destancı / Zaman Tüneli

“Mapping” teknolojisiyle hazırlanan sinematik alanda, ziyaretçiler Evliya Çelebi’nin ağzından “istanbul’un 27 efsunlu sutunu” hikayesini dinliyor. Sultanahmet meydanındaki Dikilitaş ve Yılanlı sütun ile Gelecekten haber verdiğine inanılan Arkadyus sütünün hikayeleri anlatılıyor. Marmaray ile Mısır piramidleri arasında nasıl bir gizemli ilişki var? İzleyince tüm sırlar açığa çıkmış olacak.

 

“Mehter Hero” Mehterhane Müzik Oyunu

Katılımcılar geleneksel Osmanlı enstrümanlarından kös, kudum ve davul kullanarak Mehter Takımı’nın bir parçası oluyor, ünlü eserlere eşlik ediyor. Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından beğeniyle oynanan gitar hero oyunu referans alınarak tasarlandı bu oyun.

Self-i Hane

Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde ziyaretçiler kostüm giyerek yeniçeriler, sultanlar, cariyeler ve saray ahalisi ile “selfie” çektirip sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyor.

 

Aynalı Saray Labirenti

Sultan Abdülhamid tarafından ilk defa 1889 yılında İstanbul’a getirtilen Aynalı Labirent,Yıldız Saray Şale Köşkü’nde ziyaretçilerle buluşmuştur. Bu labirent “Sultan’ın Konstantinopolis’teki Sarayı” ismiyle ün kazanmıştır. Klasik mimarideki en önemli yapı unsurlarından revaklar ve sütunlar ile oluşturulan bu labirent keşif, oyun ve eğlenceyi biraraya getiriyor.

 

24 Nisan 2015 10:00 – 30 Nisan 2015 10:0

3.Saat Giriş Ücreti + Seçilelecek 1 Atölye – 67.00 TL

2.Saat Giriş Ücreti + Seçilelecek 1 Atölye – 56.00 TL

3.Saat Giriş Ücreti – 56.00 TL

1.Saat Giriş Ücreti + Seçilelecek 1 Atölye – 45.00 TL

2.Saat Giriş Ücreti – 45.00 TL

1.Saat Giriş Ücreti – 34.00 TL

 

biletler biletix de

ya da

detaylı bilgi için

http://www.ottomanya.com/

Ziyagökalp Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı, Mahmutbey, Başakşehir, İstanbul, Türkiye

0212 801 04 60

info@ottomanya.com

Share.

About Author

Leave A Reply