Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri İle Renkli Hafta Sonu

0

 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi ve S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi çalışmalarında çocuklar ve gençler renkli tasarımlara imza atıyor.

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri İle Renkli Hafta Sonu

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri İle Renkli Hafta Sonu

 Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Tasarım Atölyesi; Hayallerle Dolu Küçük Evler’

Yer: Ana Sınıfı Eğitim Atölyesi

Tarih: 30 Mayıs Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.30

Yaş: 7 – 9 Yaş Arası 

 Etkinlik detayı: Çocuklar, müzede gerçekleşen Hayallerle Dolu Küçük Evler Sergisini gezdikten sonra edindikleri bilgileri sanatla birleştirerek kendi bebek evlerini tasarlıyor ve böylece küçücük evlere büyük hayallerini sığdırıyorlar. Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi kapsamında gerçekleşen etkinliğe katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 60 TL.

 

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: ‘Faber-Castell Yaratıcılık Atölyesi’

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Tarih: 30 Mayıs Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 4 – 6 Yaş Arası (Aile İle), 7 – 12 Yaş Arası (Bireysel)

 Etkinlik detayı:  Faber –Castell’in katkıları ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyelerinde, Faber-çocuklar bu hafta nesli tükenen dinozorlar yapıp, rengârenk boyalarla boyuyor. Etkinliklere katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Etkinlikler, müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti indirimli 7 TL, tam 10 TL’dir.

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Mini Vazo’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 30 Mayıs Cumartesi

Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 15 Yaş ve Üzeri

 Etkinlik detayı:  “Grayson Perry, Küçük Farklılıklar” sergisi kapsamında 15 yaş ve üzerindeki katılımcılar için düzenlenen “Mini-Vazo” atölyesinde, gençler minyatür çini vazoların üzerine sıraltı boyalarla tasarımlar yapıyor ve küçük hatıralar oluşturuyor. Atölyeye katılım bedeli 50 TL’dir. Katılım PERAkart aile ile %50 indirimlidir!

S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Etkinlik: ‘Bir Düşüncenin Peşinden’

Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 30 Mayıs Cumartesi

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 2009 – 2010 doğumlular

 Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 2007 – 2008 doğumlular 

 Etkinlik detayı: Buluşma…Reunion Sergisi kapsamında çocuklar çağdaş sanata dair sorulara yanıt arıyor. Sanatçı kimdir? Sanatçıyı bir yapıta götüren yolculuk nasıl başlar? Bir düşünce nasıl görünür olur? Buluşma…Reunion Sergisi atölye çalışmalarına katılan çocuklar, sanatçıların zihinlerinde uyanan soru işaretlerini ve düşünce balonlarını görünür kılacakları, yaratıcı bir üretim sürecinin parçası oluyorlar. Sergi süresince büyüyen bir enstelasyona ve genişleyen bir düşünce haritasına kendilerinden bir parça ve anlatım şekli ekliyorlar. Bir düşünceyi görünür hale getirmenin yollarını arıyorlar. Detaylı bilgi için 0216 550 97 62 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

Etkinlik: ‘Eserleri Koruyorum’

Yer: S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 31 Mayıs Pazar

Saat: 11.00 – 13.00

Yaş: 2007 – 2008 doğumlular

 

Saat: 14.00 – 16.00

Yaş: 2001 – 2004 doğumlular 

Etkinlik detayı: Bu programda çocuklar eski kitapları bir dedektif gibi inceleyerek kitabın temizlenmesi ve doğru koşullarda saklanması için bir konservatör gibi çalışacaklar. Programda ayrıca, eski kitapları bir dedektif gibi inceleyecek olan çocuklar ipuçlarını takip ederek kitabın geçmişini araştıracak. Bir konservatör gibi kitabın temizlenmesi ve doğru koşullarda saklanması için çalışacaklar. Detaylı bilgi için 0216 550 97 62 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply