Banvit JR. NBA Ligi’nde şampiyon Indiana Pacers ve Detroit Pistons oldu

0

İzmir, Ankara ve İstanbul’daki Okulların Ev Sahipliğinde Gerçekleşen Banvit Jr. NBA Ligi Büyük İlgi Gördü

NBA ve Banvit’in katkılarıyla, İzmir, Ankara ve İstanbul’da oynanan bölge finallerinin ilk Banvit Jr. NBA Ligi şampiyonları belli oldu. 11-12 yaşlarındaki erkek ve kız çocukları için ortaokul seviyesinde düzenlenen bir basketbol programı olan Banvit Jr. NBA Ligi ile 28 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında 90 okuldan toplamda 1.350 genç basketbolcuya ulaşıldı.

Banvit Jr NBA kapsamında gerçekleşen saha içi karşılaşmaların yanı sıra Banvit ve NBA, 5-11 yaş arası 15.000’den fazla öğrenciye sağlıklı beslenmenin ve aktif yaşamın faydalarının anlatıldığı kurslarda eğitim verdi.

Banvit Jr. NBA Ligi, üç şehirden otuzar genç takımın katıldığı sekizer maçlık sezonun ardından İzmir, Ankara ve İstanbul şampiyonlarını belirlemek üzere tek maçlık playoff’lar ile son buldu. Her okulun 30 NBA takımından bir tanesi temsil ettiği etkinlikte, katılımcılar NBA takımları logosu ile turnuvaya katıldı.

Şehir Tarih Kazanan
İzmir 20 Mayıs          1. Gelişim Koleji – Indiana Pacers

2. Piri Reis KolejiGüzelbahçe – Oklahoma City Thunder

3. Piri Reis KolejiKarşıyaka – Utah Jazz

Ankara 21 Mayıs 1. ABC Koleji – Indiana Pacers

2. TED Koleji A Takımı – Phoenix Suns

3. TED Koleji B Takımı – Memphis Grizzlies

İstanbul 22 Mayıs 1. Anabilim Koleji Ataşehir – Detroit Pistons

2. Bahçelievler Arel Koleji – Oklahoma City Thunder

3. Maltepe Y. Cimilli Coşkun Koleji -Brooklyn Nets

Banvit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, proje ile ilgili olarak, “Banvit’i Banvit yapan sadece rakamlar değil. Kurulduğumuz günden bu yana sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettik. Son sekiz yıldır sosyal sorumluluk anlamında tüm çalışmalarımız Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesi üzerine odaklandı. Basketbol sevdamız NBA gibi bir dünya markasının tecrübesiyle kesişince, çocuklarımızın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmelerine ve basketbol sevdasının çocuklar arasında yaygınlaşmasına daha fazla katkı sağlamış olduk. Hedefimiz daha çok çocuğa ulaşmak” diye konuştu.

“NBA olarak, Türkiye’nin en büyük üç şehrindeki çocuklara NBA deneyiminin sağlıklı yaşam üzerine eğitim seanslarıyla harmanlandığı bir program olanağı sunmaktan son derece mutluyuz” diyen NBA Avrupa’nın Türkiye’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Naci Cansun ise şunları söyledi:

“Banvit ile yürüttüğümüz başarılı ortaklık bize bu heyecan verici programı gerçekleştirme olanağını sağladı. Banvit’teki herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Basketbolu daha geniş kitlelere yaymak için önümüzdeki yıllarda büyütmeyi planladığımız bu proje, başarılı bir model olduğunu kanıtlamıştır. ”

Türkiye’deki basketbol altyapısının gelişimini destekleyen Banvit, 2013 yılından beri NBA’in aktif ortakları arasında bulunuyor. Banvit, gençlerin basketboldaki gelişimine verdiği desteği geçen iki yıl içinde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleşen NBA 3X turnuvalarında da gösterdi. Banvit, bu yıl nisan ayında başlayan ve üç şehirde düzenlenen Banvit Jr. NBA Ligleri’ne öncülük eden ilk okul aktivitesi Banvit Jr. NBA Kupası’nı 2014 yılında düzenlemişti.

Basketbolseverler, ilerleyen zamanlardaki NBA aktiviteleri hakkında daha fazla bilgi için http://www.ajansspor.com/nba/ve Facebook.com/NBATurkiye adreslerini ziyaret edebilir veya @NBA_Turkiye‘yi takip edebilir. Basketbolseverler ayrıca NBA’in resmi uygulaması NBA GAME TIME’ı indirerek haberlere, gelişmelere, skorlara, istatistiklere, fikstürlere, videolara ve daha fazlasına ulaşabilirler. Ayrıca, NBA Playoff’ları Sports TV’den canlı olarak yayınlanmaktadır.

NBA Hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi’ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edimiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kardolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2013-14 sezonunda yarısından fazlası Kuzey Amerika dışından olmak üzere 26.9 milyar görüntüleme sayısına ulaşarak rekor kıran NBA.com ve A.B.D.’de 60 milyon evde izlenen NBA TV, NBA Digital’in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 820 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. NBA Cares sayesinde ligden, ligde yer alan takımlardan ve oyunculardan 242 milyon doları aşkın miktarda bağış toplanmış, 3 milyon saati aşkın süreyle doğrudan kamu hizmeti verilmiş, çocukların ve ailelerinin yaşayabileceği, eğitim alabileceği ve oynayabileceği 915’i aşkın yer inşa edilmiştir.

 

Share.

About Author

Leave A Reply